Disto X3 - dalmierz bez kompleksów

04.03.2022


 

Disto X3 - dalmierz bez kompleksów

Dalmierz laserowy Leica Disto X3 jest efektem poszukiwania innowacyjnych oraz ułatwiających pracę rozwiązań. Leica od lat rozpieszcza nas funkcjonalnymi ulepszeniami swoich produktów. Model X3 jest kontynuacją znanej już modelu 310. Ulepszenie to wpłynęło na wygodę pracy podczas pomiarów odległości.

Można śmiało rzecz, że Leica Geosystems jest Mercedesem wśród sprzętu pomiarowego. Stale podwyższa standardy swoich produktów i między innymi dzięki temu zawdzięcza swoją rozpoznawalność na świecie. Dowodem na to jest właśnie linia dalmierzy laserowych Disto X3 pomimo tego, że modele 310 zostały świetnie przyjęte przez środowisko profesjonalistów. Leica szukała rozwiązania, które sprawi, że praca z dalmierzem będzie jeszcze bardziej przyjemna i komfortowa. Ostatecznie powstał model Disto X3, który przewyższa precyzją oraz poziomem ochrony instrumentu.

 

 

Technologia P2P

Dalmierz Leica Disto X3 jest wyposażony w P2P - technologię, która zasadniczo przykuła uwagę specjalistów. Dzięki niej możemy zmierzyć odległość między dwoma punktami celując do nich z jednej jedynej pozycji. Opcja ta sprawia, że praca z dalmierzem jest pewniejsza - wystarczy ustawić dalmierz X3 na statywie bądź adapterze DST 360 za pomocą wbudowanego gwintu aby instrument stabilnie wykonywał swoją pracę i zmierzyć trzy potrzebne odległości. Ta funkcja jest wykorzystywana zwłaszcza wtedy, gdy nie mamy możliwości przyłożyć dalmierza do konkretnego punktu.

Należy zwrócić uwagę na przeskok technologiczny jeśli chodzi o parametry następcy Disto 310. Model Leica Disto X3 wykonuje pomiary do 150 metrów z 1-milimetrową precyzją. Dzięki czujnikowi pochylenia 360 stopni możemy mierzyć odległości pionowe oraz odległości poziome jak prawdziwym tachimetrem.

 

 

Szkicowanie w telefonie

Funkcja Smart Room jest przełomowym rozwiązaniem, które w współpracy z darmową aplikacją dostępną na smartfony i tablety pozwala na automatyczne tworzenie naszych szkiców domu i poszczególnych pomieszczeń. Nie potrzebujemy kartki ani długopisu aby sporządzić szkic i automatycznie możemy nanieść pomiar na konkretną ścianę wykonując tylko jeden pomiar. Dalmierz Leica Disto X3 za pośrednictwem systemu Bluetooth wysyła wszelkie potrzebne informacje do naszego urządzenia mobilnego. Następnie dany projekt możemy wyeksportować do konkretnego formatu oraz wysłać e-mailem gdziekolwiek chcemy a następnie wydrukować całą dokumentację.

 

 

A oto niektóre z pozostałych funkcji X3-ki:

  • Pomiar kąta konkretnego narożnika w pomieszczeniu
  • Tyczenie
  • Pomiar nieforemnych wielokątnych powierzchni (przy użyciu adaptera DST 360)
  • Automatyczna stopka
  • Pomiar powierzchni, objętości i kątów
  • Wcmocniona obudowa oraz 2 calowy ekran LCD

Ten wielozadaniowy dalmierz został przystosowany aby pracować z nim w trudnych i nietypowych warunkach. Dopracowane systemy ochronne obniżają ryzyko niechcianego uszkodzenia instrumentu. Mówimy tutaj o wzmocnionej obudowie, która chroni przed upadkiem urządzenia z nawet ponad dwóch metrów. Ponadto X3 została zabezpieczona w kontekście odporności na wodę oraz pył. Dalmierz jest naprawdę poręczny, doskonale leży w dłoni, zmieści się w kieszeni i jest bardzo lekki. Solidna obudowa z gumowymi elementami jest naszym zdaniem też zwyczajnie ładna i estetyczna.

Gdzie kupić Disto X3?

Gwarancję Disto X3 możemy przedłużyć do trzech lat za darmo.

Dalmierz laserowy Leica Disto X3 jest dostępny w naszym sklepie internetowym TUTAJ oraz w naszej siedzibie przy Jagiellońskiej 95 w Bydgoszczy.